Kolik vás tady bylo: Dnes 139 | Včera 208 | Za poslední měsíc 3817 | Celkem 654173

banner-ver2A

Vytisknout

Zákaz zvyšování nájemného u bytů

Napsal Ing. Petr Vícha. Zveřejněno v kategorii Aktuality ze světa realit a financí

Vláda vydala nařízení č. 202/2020 Sb., kterým stanovila cenové moratorium nájemného z bytů. Znamená to zákaz zvýšení nájemného k bytu do doby skončení mimořádných opatření spojených s COVID-19. Jedná se o další opatření k ochraně nájemníků.

 Vláda schválila nařízení, které aktuálně nedovolí zvyšování nájemného. Vzhledem k tomu, že mají někteří vlastníci nemovitostí spíše starosti s nájemníky, kteří přišli o práci a na nájem nemají, je pravděpodobné, že by ke zvyšování nájemného docházelo spíše ve výjimečných případech.

Nařízení nedovolující zvýšení nájemného se týká nejen současných smluv, ale také těch nových. Pokud například sepisuje vlastník nemovitosti s nájemníkem smlouvu vždy na jeden rok, nesní se nájemné zvýšit ani v nové smlouvě.

Nařízení je limitováno koncem mimořádných opatření. Jakmile dojde ke ukončení mimořádných opatření, nájemné bude možné upravovat, tak jako doposud. Ale jak bylo uvedeno již výše, pravděpodobnost zvyšování nájemného se v aktuální situaci týká s největší pravděpodobností jen výjimečných případů.